Pitchero ad

Pre-Season Friendlies……

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

A pre-season friendly section will be added shortly to the website. Until then, here`s a list of those notified as arranged to date.

Any club wishing their pre-season games to be advertised on here, please email steve@pitchero.com.

June 30

Eastleigh v Reading (12.30pm)
Kirton Brickworks v Blidworth Welfare
Punjab United v Kent Football United

July 2

Armthorpe Welfare v Frickley Athletic
Cork City v Portsmouth (7pm)

July 5

East Stirlingshire FC v Frickley Athletic
Hengrove Athletic v AFC Brislington
Sileby Rangers v Northampton Town

July 6

Boreham Wood v Brentford (7.30pm)
Folkestone Invicta v Gillingham XI (k.o. 7:30pm)
Salford City v Fleetwood Town (7.30pm)
Stalybridge Celtic v Rochdale

July 7

Beeston Rylands v Bilborough Town (@ Archers Field, Stapleford)
Bottesford Town v Gainsborough Trinity
Brentwood Town v Concord Rangers
Cove v Winchester City
Dudley Town v Worcester City
FC Halifax Town v Stockport County
Hanwell Town v Harefield United (@ Brunel)
Havant & Waterlooville v Portsmouth
Kent Football United v Croydon
Kirton Brickworks v Robin Hood Colts
Littlehampton Town v Upper Beeding
Malvern Town v Worcester City
Melksham Town v Hereford FC
Ravenshead v Blidworth Welfare
Stockbridge v Fareham Town
SV Austria Salzburg v FC United of Manchester (6pm)
Tonbridge Angels v Ebbsfleet United

July 9

Folkestone Invicta v Maidstone United

July 10

Brackley Town v Northampton Town
Cirencester Town v Hereford FC
Faversham Town v Gillingham XI (7pm)
Frickley Athletic v Doncaster Rovers (7.30pm)
Hanwell Town v Wembley
Hengrove Athletic v Fry Club
Selby Town v Gainsborough Trinity
Slough Town v Metropolitan Police
Wellingborough Town v Leyton Orient XI
Whyteleafe v Loxwood
Winchester City v Sutton United

July 11

AFC Vardeanians v Upper Beeding (7.30pm)
Brentwood Town v West Ham United XI
Corsham Town v Highworth Town (7.30pm)

July 12

Rainworth Miners Welfare v Mansfield Town

July 13

FC United of Manchester v FC Winterthur.
HFC Falke v. Dulwich Hamlet
Newmarket Town v Cambridge
Ollerton Town v Sherwood Colliery
Staines Town v Queens Park Rangers

July 14

Amesbury Town v Oldland Abbotonians
Beaconsfield Town v Maidenhead United (12 noon)
Beverley Town v Hall Road Rangers
Bilborough Town v Harrowby United
Boreham Wood v Arsenal XI
Braintree Town v Ipswich Town
Chigwell v Blue Marlin FC
Chipping Sodbury Town v Fareham Town
Cleethorpes Town v Worksop Town (@ Linden Homes Club)
Concord Rangers v Colchester United
Folkestone Invicta vs Dover Athletic (3pm)
Hampton & Richmond Borough v Oxford United (4pm
Highworth Town v Binfield
Horndean v Havant & Waterlooville
Jong PSV v Darlington
Lichfield City v Bromsgrove Sporting
Littlehampton Town v Kent Football United
Margate v Gillingham XI
Ossett United v Leeds United
Oxford City v Oxford United (12.30pm)
Ravenshead v Robin Hood Colts
Poole Town v Torquay United
Shawbury United v Worcester City
Silsden AFC v Hyde United
Slough Town v Reading
Sporting Khalsa v Hereford FC
Swindon Supermarine v Wealdstone
Tonbridge Angels v Gillingham XI
Wellingborough Town v Nuneaton Town
Winchester City v Hungerford Town
Windsor FC v Maidenhead United

July 15

Altona 93 v. Dulwich Hamlet (12noon)

July 17

AFC Hornchurch v Concord Rangers
Abbey Hey v Hyde United (7.30pm)
Basingstoke Town v Slough Town
Bilston Town v Bromsgrove Sporting
Brockenhurst v Winchester City
Chippenham Town v Swindon Town
Evesham United v Hereford FC
FC Halifax Town v Port Vale
Gosport Borough v Portsmouth (7.30pm)
Pagham v Fareham Town
Sevenoaks Town v Tonbridge Angels
Warrington Town v Tranmere Rovers (7.30pm)
Wealdstone v Maidenhead United (7.30pm)
Whyteleafe v Leatherhead
Witton Albion v Southport
Workington AFC v Fleetwood Town XI

July 18

Bideford AFC v Plymouth Argyle (7.30pm)
Oldland Abbotonians v Shaftesbury Town
Southwell City v Linby Colliery Welfare (7.30pm)
Swindon Supermarine v Forest Green Rovers
Upper Beeding v Mile Oak (7.30pm)

July 19

Uxbridge v Wealdstone

July 20th

Highworth Town v Swindon Town XI (7.30pm)
Sholing v Winchester City

July 21

Arundel v Fareham Town (2pm)
Ashby Ivanhoe v Bilborough Town
Basingstoke Town v Maidenhead United
Bishop’s Stortford v Dagenham & Redbridge
Bridlington Town v AFC Mansfield
Chigwell v Debden Park
Concord Rangers v Leyton Orient
Grays Athletic v Tilbury (Stan Veness Trophy)
Hailsham Town v Upper Beeding
Hengrove Athletic v Yate Town
Hyde United v Clitheroe
Kirton Brickworks v Ashland Rovers
Newent Town v Oldland Abbotonians
Newport (IoW) v Lancing
Oxford City v Chesham United
Rainworth Miners Welfare v Sherwood Colliery
Redditch United v Worcester City
Selby Town v Goole AFC
Shawbury United v Bromsgrove Sporting
Southend Manor v Brentwood Town
Southwell City v Newark Town
Staines Town v Slough Town
Tonbridge Angels v Tunbridge Wells
Vauxhall Motors v Witton Albion
Wellingborough Town v Corby Town
Whyteleafe v Tooting & Mitcham United

July 24

Alvechurch v Bromsgrove Sporting
Bashley v Winchester City (Dave Jose Memorial Trophy)
Bognor Regis Town v Portsmouth
Brentwood Town v Waltham Abbey
Chorley v Tranmere Rovers (7.30pm)
Cradley Town v Worcester City
Hailsham Town v Eastbourne Town (7.30pm)
Hengrove Athletic v Bishop Sutton
Slough Town v Boreham Wood
Southwell City v Rainworth Miners Welfare (7.30pm)
Thame United v Oxford City
Whyteleafe v Merstham
Witton Albion v Northwich Victoria

July 25

Ravenshead v Ashland Rovers
Corby Town v Oxford United
Staveley Miners Welfare v Sherwood Colliery

July 26

Cheltenham Sarecens v Oldland Abbotonians

July 27

Maidenhead United v Wycombe Wanderers
Southwell City v Colllingham (7.30pm)

July 28

Armthorpe Welfare v Burnley XI
Bilborough Town v Sherwood Colliery
Boreham Wood v AFC Wimbledon
Brackley Town v Oxford City
Chigwell v Lymore Gardens FC
Desborough Town v Corby Town
Folkestone Invicta v Dartford
Grays Athletic v Bromley
Hengrove Athletic v Almondsbury
Highworth Town v Reading XI
Hyde United v Bangor City
Kirton Brickworks v Newark Town
Leamington v Bromsgrove Sporting
Selby Town v Pontefract Collieries
Slough Town v Kettering Town
Upper Beeding v East Grinstead Town
Uxbridge v Hendon
Welling United v Tonbridge Angels
Whyteleafe v South Park
Winchester City v Eastleigh
Witton Albion v AFC Liverpool

July 29

Bradford Town v Hungerford Town (@ Swindon Supermarine’s Webbswood Stadium – 1pm)
Swindon Supermarine v Banbury United (4.30pm)

July 31

Beaconsfield Town v Slough Town
Bedford v Bedford Town
Brentwood Town v Harlow Town
Halesowen Town v Bromsgrove Sporting
Hyde United v Ossett United
Penistone Church v Brighouse Town
Steyning Town v Upper Beeding (7.30pm)
Witton Albion v Curzon Ashton
Whyteleafe v Kingstonian
Winchester City v Dorchester Town
Worcester City v Stourbridge

August 1

Bilborough Town v Saffron Dynamo
Grays Athletic v Ipswich Town XI

August 3

Corby Town v Sheffield Wednesday

August 4

Bromsgrove Sporting v Stourbridge
East Grinstead Town v Tonbridge Angels
Frickley Athletic v Gainsborough Trinity
Runcorn Linnets v Witton Albion
South Park v Uxbridge

August 7

Bromsgrove Sporting v Rushall Olympic

August 11

Droylsden v Witton Albion
Hyde United v Runcorn Linnets
Lincoln United v Gainsborough Trinity

Share.

About Author

Comments are closed.