Pitchero Non League Newsletter
Login:   Help
Breaking News:
Rovers Borrow U`s Striker - Vanarama Conference new boys Bristol Rovers have signed striker Adam Cunnington on loan from Sky Bet League Two side Cambridge United. ... Leon Knight Coup for Barnton - North West Counties League Division One club Barnton have announced the signing of former.... ... Boro Continue to Build - Brian Reid, manager of Vanarama Conference club Nuneaton Town, has been very busy in the last few days, culminating..... ... Poppies Bring in Two - Former Ringwood Town player Luke Ayrton has re-signed for Sydenhams Football League (Wessex) Premier Division rivals.... ... Point-Less Abbey Hey Strengthen - Luke Gibson, manager of North West Counties League Premier Division club Abbey Hey, who have yet to pick up a point after........ Ex-Swansea Midfielder Joins Mangos - Former Fulham and Swansea City player Matty Collins has joined Southern League Division One South & West club Mangotsfield United ... First Game for New Eastwood Club - Eastwood Community FC will play their first competitive game in the Central Midlands League Black Dragon Division South.... ... Striker Added to Blues Squad - Ryman League Premier Division club Bury Town have signed striker Steve Holder from Thurlow Nunn League Premier........ Saints Return for Shields - Vanarama Conference South club St Albans City have re-signed midfielder Sean Shields on loan from Sky Bet League Two.... ... Gulls Take Cherries Midfielder on Loan - Vanarama Conference club Torquay United have signed midfielder Josh Wakefield on a month`s loan from....... Assistant Boss Steps Down - Assistant-manager Rob Frankland announced his decision to leave.... ... O`Nien Loaned Back to Stones - Highly-rated midfielder Luke O'Nien has been taken on a season-long loan deal by Vanarama Conference South club.... ... Woking Bring in Ex-Reading Defender - Vanarama Conference club Woking have signed former Wycombe Wanderers defender Nick Arnold.... Sad Loss - It is with much sadness that Pitchero have learnt of the death of midfielder Adie Hayes at the age of just 36 after fighting a....... Gibson Makes Reds Switch - Evo-Stik Northern Premier League Premier Division new boys Workington have signed former Celtic Nation midfielder Willie Gibson.... Mangos Lose Egan to League Rivals - Mangotsfield United`s Josh Egan has moved to pastures new at Southern League Division One South & West rivals Shortwood United. ... Beavers Make Double Swoop - Joint-manager Paul Barry has confirmed that Ryman League Premier Division club Hampton & Richmond Borough have.... ... Brig Bag Skem Midfielder - Evo-Stik Northern Premier League First Division North club Bamber Bridge have announced the signing of a new central........ Boro Bring Back Waite - Notts County striker Tyrell Waite has joined Vanarama Conference club Nuneaton Town on a one month loan deal.... Lambs Defender Joins Jags - Scottish Premier League side Partick Thistle have signed centre-back Ben Richards-Everton on a deal until May, pending.......

Pitchero Non League Pre Season Fixture Board

Submit your fixtures. Email steve [at] pitchero.com

Saturday 28 June 2014

  • Croston Sports Club 1 v Nelson 4 2pm
  • Epsom Athletic 3 v Knaphill 0
  • Walton Casuals 2 v Dorking Wanderers (@ Xcel Leisure Centre) 2 12.00

Monday 30 June 2014

  • Cheadle Town 0 v Dinamo Bucharest 5 7pm
  • UCD 3 v Margate 0

Tuesday 01 July 2014

  • Coventry Sphinx 5 v Nuneaton Griff 2 6.30pm

Wednesday 02 July 2014

  • Billingham Synthonia 4 v Darlington RA 1

Thursday 03 July 2014

  • Jarrow FC 0 v Whitley Bay 7
  • Longridge 1 v Nelson 1
  • Matlock Town 0 v Derby County XI 1

Friday 04 July 2014

  • Christchurch 1 v Bashley 2
  • Erith & Belvedere 2 v Chatham Town 3
  • Lincoln United 1 v Lincoln City 3 7.30pm
  • Whitehaven 3 v Workington AFC 6 7.30pm
  • Yaxley 0 v Dunstable Town 5 7.30pm

Saturday 05 July 2014

  • Abbey Hey 1 v Altrincham 6
  • AFC Uckfield 3 v Redhill 0
  • Ash United v Guildford City
  • Atherton LR 0 v Colne 4
  • Barrow AFC 4 v Furness Select 0
  • Berkhamsted 0 v Hemel Hempstead Town 3
  • Billingham Synthonia 5 v South Shields 0
  • Blyth Spartans 1 v Whitley Bay 0
  • Bromley 0 v Dagenham & Redbridge 1
  • Bugbrooke St Michaels 1 v Bedford Town 4
  • Buxton 1 v Chesterfield 1
  • Clapton 5 v Wingate & Finchley 1
  • Cogenhoe United v Cockfosters
  • Daisy Hill 1 v Salford City 3
  • Enstone 1 v Carterton 8
  • Frimley Green 2 v Basingstoke Town 2
  • Galmpton FC 1 v Bideford 4
  • Harborough Town v Barrow Town
  • Hillingdon Borough v Metropolitan Police
  • Horden CW 1 v Birtley Town 2
  • Ilkeston FC 0 v Derby County XI 0
  • Kendal Town 1 v AFC Fylde 3
  • Lewes 0 v Brighton 5
  • Loxwood v Epsom & Ewell
  • Minster Lovell v Carterton (@ Chipping Norton Town)
  • Molesey 0 v Uxbridge 2 2.15pm
  • Moneyfields v Farnham Town
  • Netherton 0 v Peterborough Northern Star 2
  • Phoenix Sports v Orpington (@ Sporting Club, Thamesmead)
  • Reading Town 2 v Northwood 0
  • Red Rum FC v Wigan Robin Park (@ JMO Sports Park, Skelmersdale)
  • Rossington Main 1 v Garforth Town 0
  • Shaftesbury v Bournemouth Poppies
  • Sheerwater v Chertsey Town
  • Staines Lammas v Knaphill (@ Matthew Arnold School 3G in Staines)
  • Studley 1 v Thurnby Nirvana 4
  • Sutton United (Midlands) v Coleshill Town 12.00
  • Thorne Colliery v Winterton Rangers
  • Walton Casuals 0 v Kingstonian 3
  • Winchester City 1 v Sutton United 5

Sunday 06 July 2014

  • Grimsby Borough 0 v Leeds United XI 0
  • Sandhurst Town 2 v Farnborough 4

Monday 07 July 2014

  • Didcot Town 0 v Eastleigh 3 7.30pm
  • Horndean 0 v Havant & Waterlooville 3
  • Supermarine Sports 0 v Fairford Town 1

Tuesday 08 July 2014

  • Abergavenny Town 0 v Merthyr Town 1
  • AFC Wulfrunians 0 v Hednesford Town 4
  • Alfresford Town 1 v AFC Totton 3 7.15pm
  • Basford United 4 v Lincoln City XI 3
  • Bashley 1 v Gosport Borough 0
  • Blackfield & Langley v Salisbury City
  • Buxton 0 v Altrincham 1
  • Cirencester Town 1 v Bristol Rovers XI 1
  • Colliers Wood v Whyteleafe 7.30pm
  • Daventry Town 2 v Brackley Town 0 7.30pm
  • Elmore 1 v Bideford 11 7.30pm
  • Evesham United 2 v Newport County 4
  • Gorleston 0 v Lowestoft Town 0
  • Hoddesdon Town 6 v Edgware Town 1
  • Horden CW 1 v Billingham Town 1 7.30pm
  • Mossley AFC 1 v Stalybridge Celtic 0
  • Nuneaton Town 1 v Derby County XI 2
  • Phoenix Sports v Sutton Athletic (@ Sporting Club, Thamesmead) 7.30pm
  • Retford United 3 v Sheffield FC 1
  • Rugby Town v Alvis Sporting (on 3G pitch) 7.30pm
  • Selby Town 2 v Maltby Main 2
  • Shelley v AFC Emley 7pm
  • Shirebrook Town 5 v Glapwell 4
  • Shrivenham 2 v Swindon Town XI 4
  • Solihull Moors 1 v Kidderminster Harriers 1
  • Stockton Town v Billingham Synthonia
  • Teversal 1 v Parkgate 2
  • Thatcham Town v Marlow
  • Winchester City 2 v Basingstoke Town 2
  • Wisbech Town 2 v King`s Lynn Town 1

Wednesday 09 July 2014

  • Arlesey Town 0 v Stevenage 3
  • Arnold Town 0 v Notts County XI 4
  • Bradford PA 0 v Doncaster Rovers 2
  • Cleethorpes Town 1 v Grimsby Town 3 7pm
  • Frome Town 1 v Yeovil Town 6
  • Highgate United 3 v Earlswood Town 0 7pm
  • Hucknall Town 0 v Loughborough Dynamo 2
  • Lostock Gralam 2 v 1874 Northwich 5 7.15pm
  • Matlock Town 1 v Chesterfield 4 (Autoworld Cup)
  • Radcliffe Borough 1 v Bury XI 4 7.30pm
  • Southwell City 4 v Clipstone 1
  • Stockton Town 3 v Billingham Synthonia 3
  • Swanage Town & Herston 1 v Bournemouth Poppies 1
  • Tadcaster Albion 0 v FC Halifax Town 5
  • Totnes & Dartington 2 v Torquay United XI 4 6.45pm
  • Weston-super-Mare 2 v Bristol City XI 1

Thursday 10 July 2014

  • Andover Town 8 v Andover New Street 0 6.45pm
  • Atherton Collieries 6 v Farnworth Town 2
  • Barton Town OB 1 v Scarborough Athletic 2
  • Basford United 8 v Hucknall Rolls Leisure 1
  • Brightlingsea Regent 1 v Bishop`s Stortford 0
  • Clifton All Whites 3 v Heanor Town 2 7.30pm
  • Colwyn Bay 0 v Fleetwood Town 5
  • Crediton United 0 v Tiverton Town 2 7.30pm
  • Curzon Ashton 1 v Oldham Athletic XI 8
  • Evesham United 1 v Gloucester City 2
  • Hamworthy Receration 0 v AFC Bournemouth XI 4
  • Larkhall Athletic 0 v Bath City 2 (Centenary Match) 7.30pm
  • Mickleover Sports 1 v Derby County XI 1
  • Mole Valley SCR 2 v AFC Croydon Athletic 4
  • Sheffield FC 4 v Sheffield Wednsday XI 2
  • Stilton 0 v Bourne Town 6
  • Taplow United 0 v Frimley Green 4
  • Walsham-le-Willows v Debenham LC
  • Weymouth 2 v Royal Marines XI 2

Friday 11 July 2014

  • Bashley 0 v Winchester City 4
  • Buxton 4 v Macclesfield Town 3 (Keith Alexander Memorial Trophy)
  • Consett v Ryton & Crawcrook Albion 7.30pm
  • Erith & Belvedere 1 v Hendon 3
  • Exmouth Town 0 v Bideford 2 7.30pm
  • Fawley AFC v Hythe & Dibden 7.30pm
  • Folkestone Invicta 1 v Gillingham 3
  • Godolphin 0 v Truro City 3
  • Harlow Town 6 v Enfield 1893 0
  • Hebburn Town v Sunderland RCA 6.25pm
  • Hemsworth MW 2 v Shaw Lane Aquaforce 5 7.30pm
  • Highworth Town 0 v Didcot Town 2
  • Jarrow Roofing v Seaham Red Star (@ Hebburn Town) 8pm
  • Newmarket Town v Haverhill Borough
  • Newport Pagnell Town 4 v Bedford FC 1
  • Norton United 0 v Crewe Alexandra 4
  • St Ives Town 2 v Cambridge City 1
  • Tadcaster Albion 3 v York City XI 0 7.30pm
  • Thetford Town 0 v Wroxham 2
  • Yate Town 0 v Swindon Town XI 2 7.30pm

Saturday 12 July 2014

  • AFC Fylde 1 v Rochdale 2
  • AFC Kempston Rovers v New Bradwell St Peter 2pm
  • AFC Telford United 0 v Blackburn Rovers XI 4
  • Alnwick Town v Coldstream
  • Alvechurch 4 v Alcester Town 1
  • Arden United v Digmoor 2pm
  • Armthorpe Welfare 4 v Ossett Albion 1 2pm
  • Athersley Recreation v Newton Aycliffe
  • Bamber Bridge 1 v Bolton Wanderers XI 1
  • Barnet 0 v Peterborough United 1
  • Barnton 3 v Runcorn Linnets 3
  • Barton Town OB 3 v Selby Town 2
  • Barwell 1 v Nuneaton Town 2
  • Basford United v Gedling MW
  • Basildon United v Billericay Town
  • Basingstoke Town 1 v Yeovil Town 1
  • Bath City 1 v Cardiff City 1
  • Bedford Town 1 v Enfield Town 1
  • Betws- y -Coed v Felinfach
  • Bewdley Town 0 v Stourbridge 5
  • Biggleswade Town 0 v Cambridge United XI 3
  • Bilborough Pelican v Radford FC
  • Billingham Town v Wolviston
  • Bilston Town 1 v Rushall Olympic 4
  • Birtley Town 1 v Dunston UTS 5
  • Blackfield & Langley 0 v Fleet Town 0
  • Blyth Spartans 1 v Cowdenbeath 4
  • Bootle 0 v Southport 4
  • Boston Town v P&P Plumbing
  • Boston United 3 v Norwich City XI 1
  • Bracknell Town v Uxbridge
  • Brightlingsea Regent 2 v Leiston 4
  • Bugbrooke St Michaels v Irchester United
  • Burnham 2 v Wealdstone 3
  • Burnham Ramblers 0 v Bishop`s Stortford 4
  • Burscough Richmond 1 v Wigan Robin Park 2
  • Bushey Sports Club v Cockfosters 2pm
  • Camberley Town v Marlow 1pm
  • Canvey Island 1 v Dover Athletic 4
  • Celtic Nation 1 v Albion Rovers 1
  • Cherry Hinton 1 v Ely City 1
  • Cheshunt 2 v Wycombe Wanderers 3
  • Cirencester Town 0 v Newport County 5
  • Clipstone 2 v Mansfield Town XI 1
  • Clitheroe v Blackburn Rovers XI
  • Cogenhoe United 1 v Histon 8
  • Colne v Salford City
  • Crawley Green v Edgware Town
  • Cray Valley 2 v Chipstead 1
  • Crowborough Athletic 4 v Little Common 0 4pm
  • Dalbeattie Star v Crook Town
  • Dereham Town v Norwich City XI
  • Desborough Town v Raunds Town
  • Diss Town 0 v AFC Sudbury 0
  • Dorchester Town 0 v Torquay United 3
  • Dulwich Hamlet 0 v Bromley 2
  • Easington United v Hall Road Rangers
  • Eastbourne United AFC 1 v Eastbourne Borough 4
  • Ellistown & Ibstock United v Coleshill Town
  • Evesham United 1 v Cheltenham Town 1
  • Farnborough v Oxford United
  • FC Halifax Town 2 v Barnsley 0
  • Feckenham 0 v Highgate United 1
  • Garforth Town v Pontefract Collieries
  • Gorleston v Bury Town
  • Guiseley AFC 0 v Bradford City XI 3
  • Halstead Town 0 v Concord Rangers 5
  • Hamworthy United v Wimborne Town
  • Hanley Town v Loctock Gralam
  • Harborough Town v Thrapston Town
  • Hardwick v Haverhill Rovers
  • Haringey Borough v Royston Town
  • Harlow Town v Enfield 1893
  • Harold Wood v Bowers & Pitsea
  • Harrogate Town 2 v Leeds United XI 0
  • Harrowby United v Skegness United
  • Havant & Waterlooville 0 v Portsmouth 4
  • Heath Hayes 0 v Hednesford Town 4
  • Hilton Harriers v South Normanton Athletic
  • Holbeach United v Louth Town
  • Horndean 0 v Gosport Borough 2
  • Hythe Town v Ashford United
  • Ilkeston FC v Nottingham Forest 1pm
  • Jag-Daimler v Alvis Sporting
  • Kings Langley 2 v Hemel Hempstead Town 5 (Tudor Kings Cup)
  • Knighton Town v Wem Town
  • Leek Town 6 v Port Vale 1
  • Leighton Town 1 v Chesham United XI 2
  • Leverstock Green v Eton Manor
  • Lincoln City 2 v Doncaster Rovers 0
  • Lincoln United 0 v North Ferriby United 2
  • London Bari v Westhamians FC
  • Long Buckby v Buckingham Town
  • Longridge v Kendal Town
  • Louth Town v Holbeach United (@ Carres 3G Sleaford)
  • Lowestoft Town 2 v Needham Market 0
  • Maine Road v New Mills (@ Wright Robinson College)
  • Maldon & Tiptree 0 v Chelmsford City 3
  • March Town United 1 v Peterborough Northern Star 8
  • Margate 3 v AFC Wimbledon 0
  • Marlow 1 v Eastleigh 4
  • Mere Town v Bournemouth Poppies
  • Nailsea Town v Welton Rovers
  • Newbury Town v Andover New Street
  • Newcastle Benfield v Darlington 1883 (Andrew Grainger Testimonial)
  • Northallerton Town v Bishop Auckland
  • Northwich Victoria 0 v Stockport County 1
  • Oadby Town 2 v Kettering Town 6
  • Olney Town v Wolverton Town
  • ON Chenecks v Riverside
  • Oxenhope v Barnoldswick Town
  • Penrith 0 v Barrow AFC 1 2pm
  • Peterborough Sports 0 v Spalding United 2
  • Petersfield Town v AFC Totton
  • Phoenix Sports v Ramsgate (@ Sporting Club, Thamesmead)
  • Prestatyn Town v Hyde FC
  • Radcliffe Olympic v Carlton Town
  • Rainworth MW v Shirebrook Town
  • Raynes Park Vale v Broadbridge Heath
  • Retford United 0 v Matlock Town 1
  • Roffey v Horsham YMCA (@ TD Shipley) 11am
  • Romulus v Halesowen Town
  • Rossington Main v Bridlington Town
  • Runcorn Town v Chadderton
  • Rushden & Higham United 0 v AFC Rushden & Diamonds 2 (Chris Ruff Memorial Cup)
  • Ryhope CW v Whitley Bay
  • Sawbridgeworth Town v St Margaretsbury
  • Scarborough Athletic 0 v Grimsby Town 3
  • Seaford Town v East Preston 12.00
  • Seaton Carew v Willington
  • Selby Town v Barton Town OB
  • Seven Acre & Sidcup v Erith Town
  • Sheerwater v Ashford Town (MIddx)
  • Sileby Rangers 0 v Northampton Town XI 9
  • Sittingbourne v Leatherhead
  • Sleaford Town 3 v Blackstones 2
  • Solihull Moors 2 v St Albans City 0
  • Southminster St Leonards v Basildon United
  • Spennymoor Town v Guisborough Town
  • St Neots Town v Aveley
  • Staines Lammas v Guildford City (@ Matthew Arnold School 3G in Staines)
  • Stockton Town v Heaton Stannington
  • Stratford Town 1 v Kidderminster Harriers 1
  • Street v Bridgwater Town
  • Sun Postal FC v Stansted
  • Sutton Athletic v Erith & Belvedere 1.30pm
  • Sutton Coldfield Town v Boldmere St Michaels
  • Sutton United 0 v Chelsea XI 0
  • Swindon Supermarine 0 v Swindon Town XI 3
  • Tadcaster Albion v Oldham Athletic XI (1pm)
  • Teversal v Belper Town
  • Thamesmead Town v Maidenhead United
  • Thatcham Town 3 v Hungerford Town 3
  • Thorney 2 v Huntingdon Town 6
  • Thurrock 0 v Dartford 1
  • Tooting & Mitcham United v Colliers Wood United
  • Totternhoe v Dunstable Town
  • Tow Law Town v Shildon
  • Walton Casuals v Fulham
  • Ware v Witham Town
  • Welling United 2 v Charlton Athletic 0
  • West Didsbury & Chorlton v 1874 Northwich 2.30pm
  • Weymouth 6 v Guernsey FC 1
  • Willand Rovers v Tiverton Town
  • Willenhall Town v Rushall Olympic 12.00
  • Windsor FC 4 v Slough Town 1
  • Winterton Rangers v Shaw Lane Aquaforce
  • Woking 3 v Falkirk 2
  • Woodbridge Town v Wickham Market
  • Woodford United v Harpole
  • Woodley Town v Reading Town
  • Worthing United v Moneyfields
  • Wrexham 1 v Swansea City XI 0

Sunday 13 July 2014

  • Highgate United v 100 Acre (@ Sutton Coldfield Town) 12.00
  • Nantwich Town 1 v Crewe Alexandra 4
  • Sholing 3 v Guernsey FC 2

Monday 14 July 2014

  • Alsager Town 0 v Port Vale XI 8 7.30pm
  • Billingham Town 3 v Spennymoor Town 3 7.30pm
  • Cammell Laird 1907 0 v Tranmere Rovers XI 5
  • Chelmsford City 5 v Grays Athletic 1
  • Grimsby Borough 1 v Gainsborough Trinity 1
  • Hallam 1 v Chesterfield XI 1
  • Hebburn Town 0 v Sunderland RCA 0 8pm
  • Maltby Main v Ossett Albion
  • Poole Town 2 v AFC Bournemouth 0 (Taffy Richardson Testimonial)
  • Rayners Lane 2 v Wealdstone 0
  • Rothwell Corinthians 0 v Kettering Town 1
  • Sunderland West End 2 v Jarrow Roofing 3 6.25pm
  • Walton & Hersham 0 v Dulwich Hamlet 0

Tuesday 15 July 2014

  • AFC Kempston Rovers v Luton Town XI
  • AFC Wulfrunians v Tividale
  • Alfreton Town 1 v Chesterfield 5
  • Ampthill Town v Arlesey Town
  • Arnold Town v Heanor Town 7.30pm
  • Atherton Collieries v Droylsden
  • Bala Town 0 v AFC Telford United 0
  • Barnet 1 v Stevenage FC 0
  • Basford United v Thurnby Nirvana
  • Basingstoke Town 1 v Reading XI 0
  • Bath City 1 v Swansea City XI 2
  • Billericay Town 1 v Southend United XI 3
  • Bitton AFC v Bridgwater Town
  • Blackfield & Langley v AFC Totton
  • Blyth Spartans v Shildon
  • Bowers & Pitsea v Great Wakering Rovers 7pm
  • Braintree Town 1 v Norwich City XI 6
  • Brigg Town v Worksop Town 7.30pm
  • Brighouse Town 2 v Guiseley AFC 1
  • Bromley 0 v Gillingham 2
  • Buckingham Athletic v Aylesbury FC
  • Cambridge City OFF v Cambridge United
  • Chard Town v Weymouth
  • Cheltenham Town 1 v Bristol Rovers 0
  • Chorley 2 v Preston North End 3
  • Cinderford Town 1 v Gloucester City 2
  • Clipstone v Scarborough Athletic
  • Colwyn Bay 0 v Wrexham 2
  • Congleton Town 0 v Leek Town 2
  • Consett v Brandon United 7.30pm
  • Coventry Sphinx v Rugby Town 7.30pm
  • Crawley Down Gatwick v Eastbourne Borough 7.30pm
  • Dartford 0 v Millwall 1
  • Deeping Rangers v Grantham Town
  • Desborough Town v Corby Town
  • Dulwich Hamlet 0 v Ebbsfleet United 1
  • Eastleigh 0 v AFC Bournemouth 4
  • Erith Town v Kent Football United (@ Badgers Sports) 7pm
  • Fairford Town v Swindon Town XI
  • Faversham Town v Maidstone United
  • FC Halifax Town 2 v Rochdale 1
  • Fleet Town v Hanwell Town
  • Folkestone Invicta v Ashford United
  • Forest Green Rovers 0 v Birmingham City 1
  • Garforth Town v Mansfield Town XI
  • Godmanchester Rovers v Potton United
  • Gorleston v Caister
  • Guisborough Town v Whitby Town
  • Halstead Town v Witham Town
  • Hampton & Richmond Borough v Brentford XI
  • Hamworthy United v Poole Town
  • Harpole v ON Chenecks
  • Harrogate Town 0 v Grimsby Town 2 7.30pm
  • Harrowby United v Pinchbeck
  • Hartley Wintney v Thatcham Town 7.30pm
  • Hemsworth MW v Frickley Athletic
  • Herne Bay 0 v Whitstable Town 1 (Bruce Smith Trophy)
  • Heybridge Swifts v Colchester United
  • Hinckley AFC 0 v Tamworth 2
  • Holbeach United 0 v Gainsborough Trinity 5
  • Hucknall Town v Shirebrook Town
  • Ilford v Redbridge
  • Kendal Town 1 v Fleetwood Town XI 1
  • Kensington Dragons v Edgware Town (@ Osterley) 6.30pm
  • Ledbury Town v Evesham United 7.30pm
  • Lincoln Moorlands Railway v Skegness United 7.30pm
  • Maldon & Tiptree v Concord Rangers
  • Marlow v Slough Town 7.30pm
  • Mickleover Royals v Graham St Prims
  • Mildenhall Town v Soham Town Rangers
  • Milton United v Didcot Town
  • Moneyfields v Chichester City United 6.30pm
  • Mossley AFC 0 v Altrincham 2
  • Nelson 0 v AFC Fylde 5
  • New Mills v Accrington Stanley
  • Newmarket Town v Bigglesewade Town
  • Newport Pagnell Town v Berkhamsted
  • Northallerton Town v Darlington 1883 7.30pm
  • Norton United 0 v Port Vale 1
  • Nuneaton Town 0 v Notts County 0 7.30pm
  • Oadby Town v Burton Albion XI
  • Olney Town v Aylesbury United
  • Oxford City 0 v Oxford United 1
  • Parkgate v Goole AFC 7.15pm
  • Penydarren v Merthyr Town 7pm
  • Pershore Town v Redditch United
  • Peterborough Sports v Huntingdon Town
  • Petersfield Town v Swindon Town XI
  • Phoenix Sports v Little Common (@ Sporting Club. Thamesmead) 7.30pm
  • Racing Club Warwick v Coleshill Town 7.30pm
  • Raynes Park Vale v Farleigh Rovers
  • Rochester United v Gillingham XI
  • Rossington Main v Retford United
  • Rothwell Corinthians 0 v Kettering Town 1
  • S&L Corby v Corby Town (Bob Cummings Memorial Cup)
  • Selby Town v North Ferriby United
  • Shrivenham 0 v Chippenham Town 1
  • Sleaford Town v Lincoln City XI
  • Solihull Moors 2 v Hemel Hempstead Town 1
  • Spalding United 1 v Boston United 0
  • St Ives Town v Peterborough Northern Star
  • St Margaretsbury v Welwyn Garden City
  • Stafford Rangers 2 v Stafford Town 0
  • Stalybridge Celtic v FC United of Manchester
  • Stamford AFC v Histon
  • Stourbridge 1 v Kidderminster Harriers 1
  • Sutton Athletic v Cray Valley 6.30pm
  • Tadcaster Albion 0 v Bradford PA 3 7.30pm
  • Tonbridge Angels 0 v Dover Athletic 2
  • Torquay United 2 v Yeovil Town 2
  • Tow Law Town v Celtic Nation
  • Upton AA 2 v Chester FC XI 4
  • Vauxhall Motors v Tranmere Rovers XI 7.30pm
  • VCD Athletic 2 v Welling United 3
  • Walsall Wood v Hednesford Town
  • Wantage Town v Hungerford Town
  • Warminster Town v Frome Town
  • Wealdstone 2 v Dagenham & Redbridge 1
  • Weston-super-Mare 0 v Newport County 2 7.30pm
  • Whitley Bay 0 v Gateshead 2
  • Wigan Robin Park v Salford City
  • Winchester City v Fleet Town
  • Winterton Rangers v Hull City XI 7.30pm
  • Woodford United v Cogenhoe United
  • Wroxham v Leiston
  • Wythenshawe Town v Chadderton 7pm

Wednesday 16 July 2014

  • AFC Liverpool 0 v Morecambe 5
  • Appleby Frodingham 2 v Hall Road Rangers 2 7.30pm
  • Ashton United 3 v Hyde FC 3
  • Bishops Cleeve 0 v Forest Green Rovers 4
  • Bishop`s Stortford 0 v Cambridge United 0
  • Black Country Rangers v Wrens Nest 7.30pm
  • Buckland Athletic 1 v Bideford 1 7.30pm
  • Cheshunt 2 v Dagenham & Redbridge XI 3
  • East Manchester v Stockport Sports
  • Fakenham Town v Dereham Town
  • Garforth Town 1 v Mansfield Town XI 0
  • Hanley Town v Wolstanton United 7.30pm
  • Harrowby United v Lincoln United
  • Heaton Stannington v Shankhouse 7.30pm
  • Hebburn Town v Hebburn Reyrolle 6.25pm
  • Leamington 3 v Birmingham City XI 1
  • Nantwich Town 0 v Stockport County 0
  • Nunthorpe Athletic v Marske United 7pm
  • Redhill 2 v Horley Town 2
  • Romford 3 v Eton Manor 0 7.15pm
  • Seaham Red Star v Sunderland West End (@ Hebburn Town) 8pm
  • Seaton Carew v Newton Aycliffe
  • Sherborne Town v Royal Navy 7.30pm
  • Southport 2 v Wigan Athletic 0
  • Stratford Town 2 v Walsall XI 0
  • Swanage Town & Herston v Hamworthy United 7.30pm
  • Taunton Town 1 v Walsall XI 1
  • Three Bridges v Cray Wanderers
  • Thurrock 1 v Charlton Athletic XI 4
  • Tow Law Town v Richmond Town
  • Willand Rovers v Bovey Tracey 7.30pm
  • Willington v Horden CW 7pm
  • Wincanton v Sherborne Town 7.30pm

Thursday 17 July 2014

  • Alsager Town 0 v Newcastle Town 2
  • Barnoldswick Town 0 v Farsley AFC 1
  • Barnstaple Town 4 v Bristol Rovers XI 0
  • Barton Town OB 1 v Gainsborough Trinity 2 7.30pm
  • Boreham Wood 1 v Brentford XI 3 7.30pm
  • Brackley Town 1 v Hemel Hempstead Town 1
  • Bugbrooke St Michaels v Potterspury
  • Crawley Green v AFC Kempston Rovers
  • Daisy Hill 2 v FC United of Manchester 2
  • Eastleigh 2 v Swindon Town 0
  • Eynesbury Rovers 2 v Bigglesewade Town 1
  • Hitchin Town 0 v Luton Town 5
  • Hucknall Town v Arnold Town
  • Hungerford Town 1 v Basingstoke Town 3
  • Monmouth Town v Lydney Town
  • Oadby Town 1 v Coalville Town 2
  • Sevenoaks Town 1 v Maidstone United 1
  • South Normanton Athletic v Chesterfield XI
  • Stockton Town v Guisborough Town 6.30pm
  • Wantage Town 2 v Burnham XI 2
  • Widnes 2 v Glossop NE 2
  • Woodford United v Southam United

Friday 18 July 2014

  • Aldershot Town 2 v Chelsea XI 3
  • Ashington 7 v Crook Town 3 7.30pm
  • Beckenham Town v Crystal Palace XI 7.30pm
  • Dartford 2 v Leyton Orient 3
  • Gateshead 2 v Newcastle United XI 0
  • Ipswich Wanderers v Coplestonians 7.30pm
  • Ivybridge Town 2 v Willand Rovers 2 7.15pm
  • Leamington 1 v Cheltenham Town 2
  • Leek Town 1 v Crewe Alexandra 1
  • Macclesfield Town 1 v Bolton Wanderers 1
  • Matlock Town 2 v Grimsby Town 1
  • Mildenhall Town 1 v Cambridge United XI 4
  • Pershore Town v Evesham United 7.30pm
  • Redhill v Aveley
  • Shildon v Stranraer
  • Stocksbridge Park Steels 0 v Sheffield United XI 3

Saturday 19 July 2014

  • AFC Bridgnorth v AFC Ludlow
  • AFC Fylde 1 v Wrexham 2
  • AFC Portchester v Worthing
  • AFC Stoneham v Romsey Town
  • AFC Totton v Winchester City
  • Alfreton Town 1 v Port Vale 2
  • Allestree v ON Chenecks
  • Arlesey Town 3 v Stevenage XI 0
  • Ashford Town (Middx) v South Park
  • Ashford United v Ramsgate
  • Athersley Recreation 1 v Worsbrough Bridge 2
  • Aylesbury FC v MK Dons 1pm
  • Badshot Lea v Hampton & Richmond Borough
  • Bardon Hill v Teversal
  • Barnstaple Town v Bideford
  • Barrow AFC 1 v Carlisle United 1
  • Barton Town OB v Harworth CI
  • Bath City 1 v Bristol Rovers 0
  • Bay Athletic v New Mills
  • Bearsted v Cray Valley
  • Bedford Town 1 v AFC Rushden & Diamonds 2
  • Belper Town 1 v Chesterfield 3
  • Berkhamsted v Dunstable Town
  • Billericay Town v Hemel Hempstead Town
  • Bilston Town v Paget Rangers
  • Bishop`s Stortford v Peterborough United XI
  • Blyth Spartans v Stranraer 3
  • Bognor Regis Town 1 v Portsmouth XI 6 1pm
  • Boldmere St Michaels 0 v Stourbridge 3
  • Bolehall Swifts v Alvechurch
  • Boreham Wood 0 v Arsenal XI 2
  • Boston Town 1 v Lincoln United 1
  • Boston United 0 v Aston Villa XI 0
  • Bourne Town v Riverside
  • Bowers & Pitsea v Newbury Forest 2pm
  • Brackley Town 3 v Chesham United 1
  • Bradford PA 0 v Hartlepool United 1
  • Bradford Town v Larkhall Athletic
  • Braintree Town 2 v Southend United XI 1
  • Brentwood Town v AFC Hornchurch
  • Bridgwater Town v Bristol City XI
  • Brigg Town 0 v North Ferriby United 5
  • Bromley 1 v Millwall XI 2
  • Buckingham Town v Oxford United XI
  • Buckley Town v Chadderton 2.30pm
  • Burnham Ramblers v Witham Town
  • Chalfont Wasps v Milton United
  • Chelmsford City v Canvey Island
  • Cheshunt 0 v Histon 1
  • Chester FC 1 v Crewe Alexandra 1
  • Cleethorpes Town 3 v Sculcoates Amateurs 2
  • Clipstone v Heanor Town
  • Clitheroe v Colne
  • Cogenhoe United v Ampthill Town
  • Conwy Borough 1 v Stalybridge Celtic 3
  • Corinthian v Leatherhead
  • Cradley Town v Lye Town
  • Crawley Down Gatwick v Litton Common
  • Crook Town v Ryton & Crawcrook Albion
  • Darlaston v Black Country Rangers
  • Deeping Rangers v Newmarket Town
  • Didcot Town 0 v Oxford United XI 1
  • Diss Town v Dereham Town
  • Dorchester Town 0 v AFC Bournemouth 11
  • Dover Athletic 1 v Margate 0
  • Downton v Shaftesbury
  • Droylsden v Prescot Cables
  • Dunston UTS v Whitby Town
  • Eagley 1 v Stockport Sports 2
  • East Thurrock United 3 v Redbridge 1
  • Ebbsfleet United 4 v Dagenham & Redbridge 0
  • Eccleshall v Alsager Town
  • Ellistown & Ibstock United v Desborough Town
  • Epsom & Ewell 2 v Walton Casuals 0
  • Fairford Town 2 v Binfield 8
  • Farnham Town v Petersfield Town
  • Fleet Town 1 v Hayes & Yeading United 1
  • Foxton v Eynesbury Rovers
  • Frenford Seniors v Aveley
  • Gainsborough Trinity 1 v Scunthorpe United 2
  • Garforth Town 0 v Leeds United XI 4
  • Gedling MW 0 v Carlton Town 5
  • Gillingham Town 0 v Frome Town 3 11am
  • Glasshoughton Welfare 0 v Farsley AFC 4
  • Glossop North End P v Ossett Town P
  • Gloucester City 0 v Newport County 2
  • Goole AFC 0 v Hull City XI 4
  • Guiseley AFC 0 v Leeds United XI 2
  • Hailsham Town v Seaford Town
  • Halstead Town v Maldon & Tiptree
  • Hamworthy United v Hamworthy Recreation
  • Harborough Town v Stamford AFC
  • Harlow Town v Enfield Town
  • Harold Wood Athletic v Ilford 12.00
  • Harrogate Town 1 v FC Halifax Town 2
  • Harrow Borough 0 v Wealdstone 4
  • Harrowby United 2 v Horncastle Town 2
  • Hartley Wintney v Wokingham & Emmbrook
  • Hastings United 2 v Lewes 1
  • Haverhill Rovers 0 v Cambridge City 0 1.30pm
  • Heaton Stannington v Newton Aycliffe
  • Hednesford Town 0 v Kidderminster Harriers 0
  • Hemsworth MW v Ossett Albion
  • Hereford United P v Grays Athletic P
  • Holbeach United 2 v Grantham Town 2
  • Holt United v Amesbury Town
  • Hucknall Town v Louth Town
  • Hyde FC P v Bolton Wanderers P
  • Irchester United v Sileby Rangers (@ Catworth)
  • Kidlington 1 v Banbury United 1 2pm
  • Kidsgrove Athletic v 1874 Northwich
  • Kingswood v Hallen 2pm
  • Kirton Brickworks v Linby Colliery Welfare
  • Knaphill v Marlow (@ Winston Churchill 3G, Woking
  • Laindon Orient v Tilbury (@ James Hornsby 3G)
  • Leiston 1 v Colchester United 8
  • Lincoln City 2 v Chesterfield 1
  • London Colney v Eton Manor
  • Long Buckby v Bugbrooke St Michaels
  • Long Eaton United 0 v Ilkeston FC 3
  • Lowestoft Town 1 v Wroxham 0
  • Loxwood v Frimley Green
  • Lydney Town v Westfields
  • Maidenhead United 3 v Slough Town 2
  • Maidstone United 1 v Concord Rangers 1
  • Maltby Main v Frickley Athletic
  • Marine AFC v Tranmere Rovers
  • Moneyfields v Selsey
  • Nelson 1 v Accrington Stanley 2
  • Newhaven 0 v Horsham 1
  • Nuneaton Town A v Coventry City A
  • Old Malton v Pickering Town (@ Malton Leisure Centre) 2pm
  • Old Woodstock v Fareham Town
  • Oldland Abbotians 1 v Cadbury Heath 2
  • Olney Town v Mursley
  • Otterbourne v Hythe & Dibden
  • Penn & Tylers Green v Uxbridge
  • Peterborough Northern Star v Bedford FC
  • Peterborough Sports v Letchworth
  • Pontefract Collieries v Nostell Miners Welfare
  • Poole Town v Gosport Borough
  • Prestatyn Town v AFC Liverpool
  • Radstock Town v Clutton
  • Raynes Park Vale v Aldershot Town XI
  • Redditch United v Bromsgrove Sporting
  • Richmond Town v Tadcaster Albion 2pm
  • Roffey v Three Bridges
  • Romulus v Highgate United 11am
  • Rushden & Higham United v Winslow United
  • Salford City 1 v Bury XI 0
  • Sawbridgeworth Town v Great Wakering Rovers
  • Sheerwater v Westfield
  • Sheppy & Sheerness v Lordswood
  • Shepshed Dynamo v Gresley FC
  • Shirebrook Town v Mickleover Sports
  • Skelmersdale United v Airbus UK Broughton
  • Slimbridge v Brimscombe & Thrupp
  • South Normanton Athletic v Uttoxeter Town
  • Southport 2 v Everton U21 1
  • Spalding United 1 v King`s Lynn Town 4
  • Sporting Khalsa v Tividale
  • St Andrews v Coleshill Town
  • St Blazey v Buckland Athletic
  • St Ives Town v Soham Town Rangers
  • St Neots Town 3 v Kettering Town 1
  • Stafford Rangers v Edgware Town
  • Staveley MW v Buxton
  • Stony Stratford Town v MK Dons XI
  • Stotfold v AFC Kempston Rovers
  • Studley v Alvis Sporting
  • Sutton Coldfield Town v Ascot United
  • Sutton United 4 v Reading XI 0
  • Swindon Supermarine v Chippenham Town
  • Thackley v Kendal Town
  • Thatcham Town v Winchester City
  • Thurnby Nirvana v Barwell
  • Thurrock v Reading XI
  • Tooting & Mitcham United v Cray Wanderers
  • Torquay United 2 v Walsall 1
  • Tow Law Town v Bishop Auckland
  • Trafford 1 v Altrincham 5
  • Tring Athletic v Aylesbury United
  • Tring Corinthians v Carterton
  • Tunbridge Wells v Crowborough Athletic
  • Vauxhall Motors v Great Britain Deaf Squad
  • Vauxhall Motors v Radcliffe Borough
  • Verwood Town v Wimborne Town
  • Walsall Wood 3 v Rushall Olympic 2
  • Wantage Town 1 v Oxford City 6
  • Ware v Potters Bar Town
  • Weldon v Burton Park Wanderers
  • Welling United 1 v Gillingham 1
  • Wellingborough Town 1 v Histon XI 3
  • Welton Rovers v Mangotsfield United
  • West Didsbury & Chorlton v FC United of Manchester
  • Weymouth 2 v Plymouth Argyle 2
  • Whitley Bay v Wakefield
  • Whyteleafe 2 v Kingstonian 2
  • Wigan Robin Park v Colwyn Bay
  • Windsor FC v Staines Town
  • Winterton Rangers v Lincoln City XI 12.00
  • Wisbech St Marys v Lutterworth Athletic
  • Wisbech Town v Colney Heath
  • Witton Albion 3 v AFC Telford United 1
  • Woking 0 v Fulham XI 0
  • Woodbridge Town v Achilles
  • Woodley Town v Buckingham Athletic
  • Worksop Parramore v Worksop Town
  • Yaxley v Godmanchester Rovers

Sunday 20 July 2014

  • Sherborne Town v Plymouth Argyle XI

Monday 21 July 2014

  • Dunston UTS 0 v Gateshead 2
  • Guiseley AFC 1 v Huddersfield Town 4
  • Hallam 2 v Sheffield United XI 3
  • Harrogate Town 0 v Hull City 5
  • Huntingdon Town 1 v Bedford Town 3
  • Larkhall Athletic 3 v Paulton Rovers 2
  • Ledbury Town 6 v Hereford United Supporters Trust Football Team 2 7.30pm
  • North Ferriby United 1 v Hull City 1
  • Ryhope CW 1 v Shildon 1
  • Stockport Georgians v Stockport Sports 6.30pm
  • Warrington Town 0 v 1874 Northwich 0 7.30pm

Tuesday 22 July 2014

  • AFC Darwen v Blackburn Rovers XI
  • AFC Emley v Glossop NE
  • AFC Portchester v Portsmouth XI 7.30pm
  • AFC Rushden & Diamonds v Corby Town
  • AFC Telford United v Wolverhampton Wanderers XI 7.30pm
  • Alfreton Town v Walsall 7.30pm
  • Alsager Town v Nantwich Town 7.30pm
  • Altrincham v Tranmere Rovers
  • Alvechurch v Stratford Town
  • Amersham Town v Aylesbury United
  • Appleby Frodingham v Brigg Town
  • Arlesey Town v Barton Rovers (John Milton Shield)
  • Arundel v Worthing
  • Ashford Town (Middx) v Staines Lammas
  • Ashton Town v Skelmersdale United
  • Athersley Recreation v Stocksbridge Park Steels
  • Atherton Collieries v Rhyl
  • Basingstoke Town v Newport County 7.30pm
  • Beckenham Town v Guildford City 7pm
  • Beckenham Town v Guildford City
  • Bideford v Ilfracombe Town 7.30pm
  • Biggleswade United v Haverhill Rovers
  • Bitton AFC v Mangotsfield United (Alan Spiller Memorial Trophy) 7.30pm
  • Blackstones v Stamford AFC
  • Boreham Wood v Cambridge United
  • Bowers & Pitsea v Tilbury
  • Brantham Athletic v Leiston
  • Bugbrooke St Michaels v Oakley Sports
  • Burnham Ramblers v FC Clacton
  • Burscough v Barrow AFC
  • Buxton v Stockport County
  • Calne Town v Chippenham Town (Fred Rutty Cup)
  • Canvey Island v AFC Wimbledon 7.30pm
  • Carlton Town v Notts County 7.30pm
  • Carterton v Grendon Rangers
  • Chatham Town v Grays Athletic
  • Chesham United v Wycombe Wanderers 7.30pm
  • Chester FC v Burnley XI 7pm
  • Coventry Sphinx v Barwel 7.30pm
  • Crook Town v South Shields
  • Dereham Town v Lowestoft Town
  • Dersingham v Wisbech Town
  • Didcot Town v Oxford United XI
  • Droylsden v Oldham Athletic 7.30pm
  • Dunkirk v Heanor Town 7.30pm
  • Dunstable Town v Hemel Hempstead Town
  • Ely City v Soham Town Rangers
  • Enfield 1893 v Waltham Abbey
  • Erith & Belvedere v Herne Bay
  • Evesham United v Stourbridge
  • Farsley AFC v Bradford City XI 7.30pm
  • Fleet Town v Slough Town
  • Folland Sports v AFC Totton
  • Frimley Green v Binfield
  • Frome Town v Woking
  • Gedling MW v Clifton FC 7.30pm
  • Gillingham Town v Andover New Street
  • Glasshoughton Welfare v Farsley AFC 7.30pm
  • Gloucester City v Forest Green Rovers 7.30pm
  • Godmanchester Rovers v Deeping Rangers
  • Golcar Town v Chadderton 7.30pm
  • Grantham Town v Gainsborough Trinity
  • Hailsham Town v Little Common 7.30pm
  • Hall Road Rangers v St Andrews
  • Hampton & Richmond Borough v Swansea City XI
  • Hanley Town v Uttoxeter Town 7.30pm
  • Haringey Borough v Harlow Town
  • Harrow Borough v St Albans City
  • Harrowby United v Oakham United
  • Hastings United v Eastbourne Borough
  • Heaton Stannington v West Allotment Celtic 7.30pm
  • Hednesford Town v Mansfield Town
  • Histon v Luton Town
  • Holbeach United v Lincoln Moorlands Railway
  • Holbrook Sports v Shepshed Dynamo 7.30pm
  • Holbrook St Michaels v Graham St Prims
  • Holyport v Marlow
  • Ipswich Wanderers v Debenham LC 7.30pm
  • Kettering Town v Oxford United XI 7.30pm
  • Kirkley & Pakefield v Wroxham
  • Langford v Cockfosters
  • Laverstock & Ford v Fareham Town
  • Lichfield City v Coleshill Town 7.30pm
  • Lordswood v Hythe Town
  • Loughborough Dynamo v Leicester City XI
  • Louth Town v Sleaford Town
  • Macclesfield Town v Crewe Alexandra 7.30pm
  • Maghull v AFC Liverpool 7pm
  • Maldon & Tiptree v Eton Manor
  • Market Drayton Town v Wem Town
  • Merley Cobham Sports v Hamworthy United 7.30pm
  • Merthyr Town v AFC Porth
  • Metropolitan Police v Farnborough
  • Mildenhall Town v Bury Town 7.30pm
  • Mossley AFC v Hyde FC
  • Newent Town v Lydney Town
  • North Shields v Blyth Spartans 7.30pm
  • Olney Town v Newport Pagnell Town
  • Ossett Town v Bradford City XI
  • Peterborough Northern Star v Braintree Town XI
  • Peterborough Sports v Stotfold
  • Petersfield Town v Godalming Town
  • Pickering Town v Harrogate Town
  • Rainworth MW v Worksop Town 7.30pm
  • Raunds Town v Wellingborough Town
  • Raynes Park Vale v Zesh Rehman Adacemy
  • Redditch United v Worcester City
  • Rossington Main v Harrogate Railway Athletic
  • Runcorn Town v Marine AFC 7.30pm
  • Saffron Walden Town v Heybridge Swifts
  • Salford City v Stalybridge Celtic
  • Salisbury City v AFC Wimbledon
  • Sandbach United v Wigan Robin Park 7.15pm
  • Shirebrook Town v Staveley MW
  • Sholing v Gosport Borough
  • Spelthorne Sports v Egham Town
  • St Ives Town v Eynesbury Rovers
  • St Margaretsbury v Cheshunt
  • Sutton Coldfield Town v Hinckley AFC
  • Thurnby Nirvana v Quorn
  • Thurrock v Portsmouth
  • Tiverton Town v Truro City 7.30pm
  • Torquay United v Plymouth Argyle
  • Tow Law Town v Newton Aycliffe
  • Walsall Wood v Tividale
  • Walton Casuals v Aldershot Town
  • Wells City v Bridgwater Town
  • Willand Rovers v Taunton Town 7.30pm
  • Winchester Castle v Bournemouth Poppies
  • Winchester City v Fleet Town
  • Wingate & Finchley v Redbridge
  • Winterton Rangers v Armthorpe Welfare
  • Yaxley v Wisbech St Mary 7.30pm
  • Yeovil Town v Bristol Rovers

Wednesday 23 July 2014

  • AFC Dunstable v Stansted
  • Appleby Frodingham v Nostell Miners Welfare
  • Barnoldswick Town v Albion Sports
  • Barnton v Stockport Sports
  • Bemerton Heath Harlequins v Salisbury City
  • Blackstones v Stamford AFC
  • Blisworth v ON Chenecks
  • Boston Town v Grimsby Town
  • Carlton Town v Scunthorpe United XI
  • Chelmsford City v Braintree Town
  • Cogenhoe United v Northampton Town XI
  • Corby Town v Leeds United XI
  • Cray Valley v VCD Athletic
  • Ebbsfleet United v Charlton Athletic
  • FC Halifax Town v Preston North End
  • Guisborough Town v Shildon (Eric Powles Trophy)
  • Heath Hayes v Rushall Olympic
  • Heaton Stannington v West Allotment Celtic 7.30pm
  • Hemsworth MW v Guiseley AFC
  • King`s Lynn Town v Cambridge United XI
  • Mangotsfield United v Bristol Rovers XI
  • Mickleover Sports v Burton Albion (KC Trust Trophy) 7.15pm
  • Ollerton Town v Clipstone
  • Pitstone & Ivinghoe v AFC Dunstable XI 7pm
  • Sherborne Town v Westbury United 7.30pm
  • Sutton United v West Ham United XI
  • Woking v Redhill
  • Woodbridge Town v Bramford United
  • Woodley Town v Hunterscombe FC 6pm
  • Worsbrough Bridge v Chesterfield XI 7.15pm
  • Wrexham v Everton XI

Thursday 24 July 2014

  • Appleby Frodingham v Nostell Miners Welfare
  • Barking v Witham Town
  • Beckenham Town v Dulwich Hamlet 7.30pm
  • Bishop`s Stortford v AFC Hornchurch
  • Black Country Rangers v Tipton Town 7.30pm
  • Boldmere St Michaels v Redditch United
  • Bridlington Town v Grimsby Borough
  • Canterbury City v Ashford United (Frank Norris Trophy)
  • Cheadle Heath Nomads v Barnoldswick Town
  • Codicote v Potton United
  • Eccleshall v Stafford Rangers
  • Erith & Belvedere v Dagenham & Redbridge XI
  • Erith Town v Horsham 7.30pm
  • Farsley AFC v Albion Sports
  • Glossop North End v Stalybridge Celtic
  • Goole AFC v Worksop Town 7.30pm
  • Hallen v Bristol Rovers XI 7.30pm
  • Highgate United v Solihull Moors
  • Hitchin Town v Hemel Hempstead Town
  • Hutton v Bowers & Pitsea 7pm
  • Lutterworth Athletic v AFC Rushden & Diamonds
  • Moneyfields v Liss Athletic 6.30pm
  • Otterbourne v Amesbury Town 7pm
  • Paget Rangers v Boldmere St Michaels 7.30pm
  • Raynes Park Vale v Croydon
  • Ringwood Town v Hamworthy United
  • Rochester United v Maidstone United
  • Sandhurst Town v Frimley Green
  • Shawbury United v AFC Telford United
  • Sittingbourne v Sevenoaks Town
  • Skelmersdale United v Fleetwood Town
  • South Normanton Athletic v Mickleover Sports
  • Southam United v Northampton Spencer
  • Spelthorne Sports v Hampton & Richmond Borough
  • Stourport Swifts v Stourbridge
  • Vauxhall Motors v Marine AFC 7.30pm
  • Yaxley v Spalding United

Friday 25 July 2014

  • Barrow AFC v Macclesfield Town 7.30pm
  • Belper Town v Sheffield United XI 7.30pm
  • Burton Park Wanderers v Kettering Town 7.30pm
  • Evesham United v Worcester City
  • Gainsborough Trinity v Sheffield United
  • Heaton Stannington v Morpeth Town 7.30pm
  • Lutterworth Athletic v AFC Rushden & Diamonds
  • Margate v Wolverhampton Wanderers XI 7.30pm
  • Phoenix Sports v VCD Athletic
  • Radcliffe Borough v Huddersfield Town XI 7pm
  • Shildon v Tayport
  • Woodford United v Easington Sports

Saturday 26 July 2014

  • AFC Aldermaston v Andover New Street
  • AFC Kempston Rovers v Aylesbury United
  • AFC Liverpool v Marine AFC
  • AFC Mansfield v Heanor Town
  • AFC Telford United v Middlesbrough
  • AFC Totton v Slough Town
  • AFC Uckfield v Erith & Belvedere
  • AFC Wulfrunians v AFC Rushden & Diamonds
  • Alvechurch v Sutton Coldfield Town
  • Ampthill Town v Aylesbury FC
  • Armthorpe Welfare v Bishop Auckland
  • Baldock Town v Stansted (@ North Herts 3G)
  • Bardon Hill v Kirby Muxloe
  • Barnstaple Town v Bridgwater Town
  • Barrow AFC v Oldham Athletic
  • Barton Town OB v Brigg Town (Humber Cup)
  • Barwell v Aston Villa `82 (Villa`s European Cup winning squad + guests)
  • Basildon United v Tilbury
  • Bay Athletic v Barnoldswick Town
  • Beckenham Town v Cray Wanderers
  • Bedford Town v Luton Town XI
  • Bemerton Heath Harlequins v Newport Pagnell Town
  • Bideford v St Austell
  • Bishop`s Stortford Swifts v Ilford
  • Blackstones v Holbeach United
  • Blyth Spartans v St Mirren
  • Bolehall Swifts v Highgate United
  • Bootle v Kendal Town
  • Boston Town v Wyberton
  • Boston United v Sunderland XI
  • Bovey Tracey v Hallen
  • Bradford PA v Sheffield United XI
  • Braintree Town v Cambridge United
  • Brimscombe & Thrupp v Swindon Supermarine
  • Brinklow v Alvis Sporting
  • Brockenhurst v Binfield
  • Buckingham Athletic v Bugbrooke St Michaels
  • Burgess Hill Town v Eastbourne Borough
  • Cadbury Heath v Mangotsfield United
  • Cadnam United v Amesbury Town
  • Carterton v Reading Town
  • Chadderton v Mossley AFC 2.30pm
  • Chalgrove Cavaliers v Henley Town
  • Chesham United v Stevenage
  • Chesham United v Stevenage
  • Cheshunt v Welling United
  • Chessington & Hook v Woodley Town
  • Chippenham Town v Oxford City
  • Cleethorpes Town v Ossett Albion 2pm
  • Clipstone v Retford United
  • Coleshill Town v Thurnby Nirvana
  • Corby Town v Leicester City XI
  • Corsham Town v Larkhall Athletic
  • Cove v Egham Town
  • Cradley Town v Earlswood Town
  • Crawley Down Gatwick v Ifield
  • Cray Valley v Eltham Palace
  • Darlington RA v Crook Town
  • Deeping Rangers v Spalding United
  • Dunstable Town v St Albans City
  • East Preston v Knaphill
  • Eastbourne Town v Little Common (@ Eastbourne Sports Park) 2pm
  • Eastleigh v Crawley Town
  • Ely City v King`s Lynn Town XI
  • Eynesbury Rovers v Stotfold
  • Faversham Town v Ashford United
  • FC Clacton v Radford FC
  • FC Halifax Town v Notts County
  • Felixstowe & Walton United v Debenham LC
  • Frenford Senior v Enfield 1893
  • Frickley Athletic v Garforth Town
  • Frimley Green v Marlow
  • Gedling MW v Sleaford Town
  • Glentoran v AFC Sudbury
  • Gloucester City v Bristol Rovers
  • Goole AFC v Ossett Town
  • Great Britain Deaf v Sweden Deaf (European Championship @ Ashford Town (Middx)
  • Guiseley AFC v Nuneaton Town
  • Hall Road Rangers v Winterton Rangers
  • Hampton & Richmond Borough v Crystal Palace XI
  • Hampton FC v Black Country Rangers
  • Hanley Town v Market Drayton Town
  • Hanworth Villa v Arlesey Town
  • Harborough Town v Blaby & Whetstone
  • Harlow Town v St Albans City
  • Harrow Borough v Arsenal XI
  • Harrowby United v Holbrook Sports
  • Hartley Wintney v Marlow
  • Haverhill Rovers v Huntingdon Town (@ Linton 3G) 2.15pm
  • Hednesford Town v Wrexham
  • Hemsworth MW v Stocksbridge Park Steels
  • Holbrook St Michaels v South Normanton Athletic
  • Horley Town v Horsham
  • Hungerford Town v Hemel Hempstead Town
  • Hyde FC v Altrincham
  • Ipswich Wanderers v Needham Market 2.30pm
  • Knaresborough Town v Bristol Manor Farm (Toolstation Annual Match @ Staveley MW)
  • Leamington v Walsall
  • Leek Town v Macclesfield Town (Chris Parr Memorial Match)
  • Leighton Town v Ware
  • Leverstock Green v Eton Manor
  • Linby Colliery Welfare v Ashland Rovers
  • Lincoln Moorlands Railway v Lincoln City XI 1.30pm
  • Lincoln United v Gainsborough Trinity
  • London Lions v Enfield 1893 2pm
  • Loughborough Dynamo v Worksop Town
  • Louth Town v Ollerton Town
  • Lowestoft Town v Leiston
  • Maidenhead United v FC United of Manchester
  • Maidstone United v Sutton United
  • Malvern Town v Greenways
  • Marine AFC v AFC Liverpool
  • Merthyr Town v Port Talbot Town 1pm
  • Metropolitan Police v Merstham
  • Mickleover RBL v Graham St Prims
  • Milton United v Wantage Town 2pm
  • Moneyfields v Metropolitan Police
  • Netherton v Blackstones
  • Newark Town v Grantham Town (In aid of the Beaumond House Community Hospice)
  • North Greenford United v Brentford XI
  • Olney Town v Oakley Sports
  • Pagham v Lordswood
  • Peterborough Northern Star v Peterborough Sports
  • Pinxton v Borrowash Victoria
  • Pitstone & Ivinghoe v Chesham United XI
  • Plymouth Parkway v Weymouth
  • Portland United v Bournemouth Poppies
  • Potton United v Norwich United
  • QK Southampton v Romsey Town
  • Raunds Town v Histon XI
  • Raynes Park Vale v Littlehampton Town
  • Redditch United v Gosport Borough
  • Redgate Clayton v Stockport Sports
  • Rivet v Clapton 1pm
  • Rochester United v Bearsted
  • Roffey v Horsham 1pm
  • Romulus v Barton Rovers
  • Rothwell Corinthians v Desborough Town
  • Rushall Olympic v Solihull Moors
  • Rushden & Higham United v Newport Pagnell Town
  • S&L Corby v Oakham United
  • Salford City v Irlam (Salford Advertiser Trophy)
  • Selby Town v Pickering Town
  • Sheerwater v Andover New Street
  • Shepshed Dynamo v Cogenhoe United
  • Shepton Mallet v Lydney Town
  • Sheringham Town v Gorleston
  • Shirebrook Town v Dereham Town
  • Southend Manor v Berkhamsted
  • St Ives Town v Histon
  • Stafford Rangers v Nantwich Town
  • Stalybridge Celtic v Southport
  • Stamford AFC v Gateshead
  • Stockport County v Airbus UK Broughton
  • Stony Stratford Town v Sileby Rangers
  • Sun Postal Sports v Edgware Town
  • Tadley Calleva v Winchester City
  • Takeley v Redbridge
  • Thame United v Didcot Town
  • Thamesmead Town v Leatherhead
  • Thurrock v AFC Hornchurch
  • Tooting & Mitcham United v Kingstonian
  • Tow Law Town v Tayport
  • Tring Athletic v Northampton Spencer
  • Tunbridge Wells v Ramsgate
  • Uxbridge v Hendon
  • Verwood Town v Wimborne Town
  • Waltham Forest v Waltham Abbey
  • Walton Casuals v Farnborough
  • Ware v Barton Rovers
  • Wellingborough Town v ON Chenecks
  • Wem Town v Chester Nomads
  • Westfield v South Park
  • Whitby Town v Hartlepool United
  • Whitley Bay v Team Northumbria
  • Whyteleafe v Dulwich Hamlet
  • Wick & Barnham v Petersfield Town 4pm
  • Wigan Robin Park v Morecambe XI
  • Willand Rovers v Dorchester Town
  • Wimborne Town v AFC Bournemouth
  • Winsford United v 1874 Northwich
  • Wisbech St Marys v Whitworth
  • Wisbech Town v Fakenham Town
  • Witheridge v Sherborne Town
  • Wivenhoe Town v Eton Manor
  • Woking v AFC Wimbledon
  • Woodbridge Town v Burnham Ramblers
  • Woodbridge Town v Burnham Ramblers
  • Yate Town v Bristol City XI

Sunday 27 July 2014

  • Brentwood Town v Witham Town
  • Evesham United v Gosport Borough 12.00
  • Leek Town v Leek CSOB (Chris McMullen Memorial)
  • Oadby Town v Gateshead
  • Welton Rovers v Bristol City XI 2pm

Monday 28 July 2014

  • Barnoldswick Town v Thackley
  • Boston Town v Skegness United
  • Haverhill Borough v Stansted
  • Nuneaton Town v WBA XI 7.30pm
  • Shirebrook Town v Harrogate Town
  • South Normanton Athletic v Long Eaton United
  • Three Bridges v Crawley Town XI

Tuesday 29 July 2014

  • 1874 Northwich v FC United of Manchester 7.30pm
  • Abbey Hulton United v Alsager Town 7.30pm
  • AFC Emley v Ossett Town
  • AFC Kempston Rovers v Stevenage XI
  • Alfreton Town v Rotherham United 7.30pm
  • Altrincham v Accrington Stanley
  • Atherton LR v AFC Liverpool 7.30pm
  • Aylesbury FC v Harrow Borough
  • Bearsted v Crowborough Athletic 7.30pm
  • Beckenham Town v Bromley 7.30pm
  • Bedford Town v Histon
  • Bemerton Heath Harlequins v Sholing
  • Bideford v Plymouth Argyle XI 7.30pm
  • Binfield v Burnham
  • Bishop`s Stortford Swifts v Stansted 7pm
  • Bootle v Marine AFC 7.30pm
  • Bosham v Petersfield Town 6pm
  • Boston United v Gainsborough Trinity (Lincs Senior Cup)
  • Bottesford Town v Brigg Town
  • Bowers & Pitsea v Maldon & Tiptree
  • Bromsgrove Sporting v Highgate United 7.30pm
  • Burnham Ramblers v FC Romania
  • Burton Park Wanderers v Newport Pagnell Town
  • Bury Town v Lowestoft Town
  • Cammell Laird v Warrington Town
  • Cardiff City v Chasetown
  • Carlton Town v Harrowby United 7.30pm
  • Chadderton v Ashton United 7.30pm
  • Clitheroe v Guiseley AFC
  • Cogenhoe United v Northampton Spencer
  • Colwyn Bay v Bala Town
  • Corby Town v Brackley Town
  • Corinthian v Aveley
  • Coventry Sphinx v Bedworth United 7.30pm
  • Crawley Down Gatwick v Carshalton Athletic 7.30pm
  • Cray Valley v Romford
  • Daventry Town v Peterborough United (Maunsell Cup Final) 7.30pm
  • Debenham LC v Westerfield United
  • Dereham Town v King`s Lynn Town
  • Dorchester Town v Portland United
  • Egham Town v Hampton & Richmond Borough
  • Ely City v Cambridge City
  • Evesham United v Littleton
  • Eynesbury Rovers v Soham Town Rangers
  • Fleet Town v Basingstoke Town
  • Fleet Town v Hungerford Town
  • Frickley Athletic v Scunthorpe United XI 7.30pm
  • Gedling MW v Newark Town 7.30pm
  • Glossop North End v Stockport County
  • Goole AFC v North Ferriby United 7.30pm
  • Graham St Prims v Gresley FC
  • Hampton & Richmond Borough v Egham Town
  • Hanham Athetic v Welton Rovers 6.45pm
  • Harlow Town v Concord Rangers
  • Harworth CI v Louth Town 7.30pm
  • Hednesford Town v Wolverhampton Wanderers XI 7.30pm
  • Hemel Hempstead Town v Reading XI 7.30pm
  • Hemsworth MW v Wakefield
  • Henley Town v Hartley Wintney
  • Hertford Town v Witham Town
  • Heybridge Swifts v Chelmsford City
  • Holwell Sports v Sleaford Town
  • Hyde FC v Burnley XI
  • Ipswich Wanderers v Leiston
  • Kidlington v Didcot Town
  • Knutsford v Stockport Sports
  • Lancaster City v Barrow AFC
  • Langtoft v Bourne Town
  • Long Buckby v Welford
  • Lordswood v Herne Bay
  • Loughborough Dynamo v Stamford AFC
  • Macclesfield Town v Rochdale 7.30pm
  • Margate v Barnet
  • Marlow v Maidenhead United 7.30pm
  • Merthyr Town v Swansea City XI
  • Metropolitan Police v Slough Town
  • Mossley AFC v FC Halifax Town
  • Nantwich Town v AFC Telford United
  • New Mills v Curzon Ashton
  • Newhaven v Little Common 7.30pm
  • North Greenford United v Southall
  • Oadby Town v Corby Town
  • Olney Town v New Bradwell St Peter
  • Ossett Albion v Nostell Miners Welfare
  • Peterborough Northern Star v Boston United
  • Peterborough Sports v Downham Town
  • Phoenix Sports v Whyteleafe
  • Pickering Town v Scarborough Athletic
  • Pitstone & Ivinghoe v Loughton Manor 7pm
  • Pontefract Collieries v Armthorpe Welfare
  • Quorn v Barwell 7.30pm
  • Ramsgate v Erith & Belvedere
  • Rayleigh Town v Basildon United 7pm
  • Redditch United v Tamworth
  • Rocester v Leek Town
  • Salford City v Chorley
  • Seaton Delaval Amateurs v Blyth Spartans 7.30pm
  • Selby Town v Bridlington Town
  • South Park v Cray Wanderers
  • Southport v Crewe Alexandra
  • St Ives Town v Cambridge United
  • Stotfold v Potton United
  • Stourbridge v Solihull Moors
  • Sun Postal Sports v Edgware Town
  • Sutton United v Aldershot Town
  • Teignmouth Town v Willand Rovers 6.45pm
  • Thame United v Buckingham Athletic
  • Thurrock v Ebbsfleet United
  • Tilbury v Grays Athletic (Stan Veness Trophy)
  • Tonbridge Angels v Farnborough
  • Tow Law Town v Crook Town
  • US Portsmouth v Moneyfields 7.15pm
  • Vauxhall Motors v Bootle 7.30pm
  • Walsall Wood v Romulus
  • Wellingborough Town v Northampton Town XI
  • Welwyn Garden City v Waltham Forest
  • Westfield v Corinthian-Casuals 7.30pm
  • Westfields v Hereford United (HFA Senior Invitation Trophy Final) 7.30pm
  • Weymouth v Torquay United
  • Winterton Rangers v Scunthorpe United XI
  • Wisbech Town v Mildenhall Town

Wednesday 30 July 2014

  • AFC Rushden & Diamonds v Hinckley AFC (Supporters Direct Shield)
  • Aylesbury United v Oxford United XI 7.30pm
  • Bardon Hill v Bulwell
  • Barton Town OB v Grimsby Town XI 7.30pm
  • Cheshunt v Southend United XI
  • Chester FC v Tranmere Rovers
  • Cleethorpes Town v Grimsby Borough 7pm
  • Enfield 1893 v Ware
  • Erith Town v Welling United XI 7.30pm
  • Garforth Town v Farsley AFC 7.30pm
  • Grantham Town v Gateshead 7.30pm
  • Grimsby Borough v Cleethorpes Town
  • Hucknall Town v Clipstone
  • Leatherhead v Eastbourne Borough (Matt Smart Testimonial)
  • Lincoln Moorlands Railway v Lincoln United
  • Lutterworth Athletic v Sileby
  • Mangotsfield United v Bristol City XI 7.30pm
  • Sherborne Town v Wellington 7.30pm
  • Shildon v Heaton Stannington 7.30pm
  • Stalybridge Celtic v Huddersfield Town
  • Stocksbridge Park Steels v Rotherham United XI
  • Streeton v Barnoldswick Town
  • West Auckland Town v Whitby Town 7.30pm
  • Woking v Crawley Town
  • Woodley Town v Wraysbury 6pm
  • Worksop Town v Sheffield FC 7.30pm

Thursday 31 July 2014

  • Abingdon United v Wantage Town 7.30pm
  • Chasetown v Walsall
  • Cheadle Town v Stockport County
  • Dunkirk v Arnold Town
  • Hanworth Villa v Hampton & Richmond Borough
  • Hemel Hempstead Town v AFC Hornchurch
  • Holbeach United v Wyberton
  • Long Eaton United v Heanor Town 7.30pm
  • Needham Market v Kirkley & Pakefield
  • North Greenford United v Cockfosters
  • Nuneaton Town v Nuneaton Griff 7.30pm
  • Redhill v Metropolitan Police
  • Rossington Main v Worksop Town 7.30pm
  • Rothwell Corinthians v Weldon
  • Rushall Olympic v Aston Villa XI
  • Seven Acre & Sidcup v Cray Valley 6.30pm
  • Stafford Rangers v AFC Telford United
  • Stockbridge v Amesbury Town 7.15pm
  • Thurnby Nirvana v Carlton Town
  • Tividale v Halesowen Town

Friday 01 August 2014

  • AFC Emley v Brighouse Town
  • AFC Sudbury v Cambridge United XI
  • Alfreton Town v Solihull Moors
  • Altrincham v Shrewsbury Town
  • Bideford v Camelford 7.30pm
  • Bristol Rovers v Coventry City
  • Eastleigh v Northampton Town 7.30pm
  • Goole AFC v Sheffield United XI 7.30pm
  • Seaham Red Star v Shildon (John Hay Memorial Trophy)
  • Sleaford Town v Lincoln United
  • Tadcaster Albion v GAP Connah`s Quay
  • Winterton Rangers v Westella & Willerby 7pm
  • Wrexham v Bolton Wanderers

Saturday 02 August 2014

  • Abingdon United v Carterton
  • Afan Lido v Bridgwater Town
  • AFC Dunstable v Bedford Town
  • AFC Kempston Rovers v Hitchin Town
  • AFC Rushden & Diamonds v Rugby Town
  • AFC Telford United v FC United of Manchester
  • Aldershot Town v AFC Wimbledon
  • Arlesey Town v QPR XI
  • Ashton United v Barrow AFC
  • Aylesbury FC v Dunstable Town
  • Barnet v Wycombe Wanderers
  • Barnstaple Town v Tividale
  • Barton Town OB v Boston Town
  • Barwell v Tamworth
  • Bashley v Kettering Town
  • Basildon United v CISK Sports
  • Basingstoke Town v Woking 2pm
  • Beeston St Anthony`s v Nostell Miners Welfare 4pm
  • Bewdley Town v Evesham United
  • Binfield v Maidenhead United
  • Bishop`s Stortford Swifts v Bowers & Pitsea 2.30pm
  • Bitton AFC v Keynsham Town
  • Boreham Wood v Eton Manor
  • Bourne Town v Stamford AFC (Wilf Notley Memorial Cup)
  • Brackley Town v MK Dons
  • Brantham Athletic v Heybridge Swifts
  • Brimscombe & Thrupp v Longlevens
  • Brixham AFC v Dobwalls 2pm
  • Burnham v Maidenhead United
  • Burnham Ramblers v East Thurrock United
  • Buxton v FC Halifax Town
  • Canvey Island v Dartford
  • Carlton Town v Gainsborough Trinity
  • Cheddar Town v Sherborne Town
  • Chesham United v Bishop`s Stortford
  • Chippenham Town v Lydney Town
  • Clay Cross Town v Hallam
  • Cleethorpes Town v Selston
  • Cleethorpes Town v Selston 2pm
  • Clifton All Whites v Radford FC
  • Clipstone v Rainworth MW
  • Corinthian-Casuals v Metropolitan Police
  • Corinthian-Casuals v Metropolitan Police
  • Cradley Town v Atherstone Town
  • Crawley Down Gatwick v Rottingdean Village
  • Crook Town v Shankhouse
  • Didcot Town v Hungerford Town
  • Droylsden v Hyde FC (Tony Downes Memorial Trophy)
  • Durham City v Brigg Town
  • Ealing Town v Edgware Town
  • Eastbourne Borough v Lewes
  • Ebbsfleet United v Gillingham
  • Egham Town v Carshalton Athletic
  • Fakenham Town v Maldon & Tiptree
  • Farsley AFC v Guiseley AFC
  • Faversham Town v Aveley
  • Flackwell Heath v Marlow
  • Fleet Town v Hampton & Richmond Borough
  • Folkestone Invicta v AFC Hornchurch
  • Forest Green Rovers v Crystal Palace XI
  • Frickley Athletic v North Ferriby United
  • Godalming Town v Horsham
  • Gorleston v Dereham Town
  • Grantham Town v Mansfield Town XI
  • Hall Road Rangers v Brighouse OB
  • Hardwick v Ely City
  • Harrogate Town v Worksop Town
  • Harrow Borough v Beaconsfield SYCOB
  • Harrow Borough v Hemel Hempstead Town
  • Haughley United v Debenham LC
  • Haverhill Rovers v AFC Sudbury 2pm
  • Hayes & Yeading United v St Neots Town (@ Maidenhead United)
  • Heaton Stannington v Seaton Deleval Amateurs
  • Hednesford Town v WBA XI
  • Henley Town v Tadley Calleva
  • Highworth Town v Swindon Supermarine
  • Histon v Cambridge City (Cambs FA Professional Cup)
  • Holdbroof FC v Black Country Rangers
  • Hucknall Rolls Royce v Gedling MW
  • Ilford v Tilbury
  • Ilfracombe Town v Stratford Town
  • Ipswich Wanderers v Woodbridge Town
  • Kendal Town v Workington AFC
  • Kidderminster Harriers v Cheltenham Town
  • Kidsgrove Athletic v Newcastle Town (Jimmy Wallace Memorial Trophy)
  • Kidsgrove Athletic v Skelmersdale United
  • Kingstonian v Salford City
  • King`s Lynn Town v Lowestoft Town
  • Kirkley & Pakefield v Great Yarmouth Town
  • Leatherhead v Slough Town
  • Leek Town v Northwich Victoria
  • Leiston v Colchester United XI
  • Llangefni Town v Colwyn Bay
  • Long Eaton United v Romulus
  • Lordswood v Hollands & Blair
  • Louth Town v Grimsby Borough
  • Mangotsfield United v Chippenham Town
  • Merstham v Witham Town
  • Merthyr Town v Wrexham (Supporters Direct Shield)
  • New Mills v VCD Athletic
  • Newhall United v Wellingborough Town
  • Newport Pagnell Town v Raunds Town
  • Old Woodstock v Woodley Town
  • Ossett Albion v GAP Connah`s Quay
  • Ossett Town v Hemsworth MW
  • Otterbourne v Andover New Street
  • Paget Rangers v Kettering Town
  • Pagham v North Greenford United
  • Phoenix Sports v Thamesmead Town
  • Poole Borough v Amesbury Town
  • Radstock Town v Odd Down
  • Rayners Lane v Cockfosters
  • Redbridge v Newbury Forest
  • Redditch United v Solihull Moors
  • Roffey v Steyning Town 1pm
  • Rushall Olympic v Tamworth
  • Salisbury City v Newport County
  • Sandhurst v Linby Colliery Welfare
  • Shelley v Clitheroe
  • Shepshed Dynamo v Sleaford Town
  • Sittingbourne v Cray Wanderers
  • Slimbridge v Larkhall Athletic
  • Southport v Port Vale
  • St Ives Town v Newmarket Town
  • Stalybridge Celtic v Lincoln City
  • Stockport County v Macclesfield Town
  • Sutton Coldfield Town v Stourbridge
  • Sutton United v Cambridge United
  • Thame United v Aylesbury United
  • Thurrock v Cray Valley 1pm
  • Tow Law Town v Wakefield
  • Tring Athletic v Leighton Town
  • Truro City v Yeovil Town
  • Uxbridge v Hayes & Yeading United
  • Walton & Hersham v Hampton & Richmond Borough
  • Walton Casuals v Tonbridge Angels 12.00
  • Wateringbury v Little Common 2pm
  • Wealdstone v Braintree Town
  • Welton Rovers v Frys Club
  • Wem Town v Conwy Borough 2.30pm
  • Weston-super-Mare v Plymouth Argyle
  • Weymouth v Gloucester City
  • Whitby Town v Darlington 1883
  • Whyteleafe v Beckenham Town
  • Whyteleafe v Beckenham Town (Roy Vinter Challenge Shield)
  • Willand Rovers v Cullompton Rangers (Simon Hill Testimonial)
  • Wingate & Finchley v Chalfont St Peter
  • Witton Albion v Bradford PA
  • Wivenhoe Town v Stansted
  • Worksop Parramore v Stocksbridge Park Steels
  • Yate Town v Bath City

Sunday 03 August 2014

  • Earlswood Town v Alvis Sporting 12.00
  • Salford City v Bury

Monday 04 August 2014

  • Bury Town v Cambridge United XI
  • Cray Valley v AFC Wimbledon XI
  • Halesowen Town v Hednesford Town
  • Metropolitan Police v Walton Casuals 7.30pm
  • Retford United v Harrogate Town
  • St Albans City v Stevenage

Tuesday 05 August 2014

  • AFC Sudbury v Ipswich Town XI
  • Amersham Town v Cockfosters 7.30pm
  • Bala Town v Blackburn Rovers XI 7.30pm
  • Billericay Town v Charlton Athletic XI
  • Binfield v Wokingham & Emmbrook
  • Bodmin Town v Truro City 7.30pm
  • Bowers & Pitsea v White Ensign
  • Bridlington Town v Hull City XI 7pm
  • Brigg Town v Grimsby Town XI 7pm
  • Bromsgrove Sporting v Tividale
  • Burnham v Portsmouth XI 7.30pm
  • Canvey Island v Maldon & Tiptree
  • Carlton Town v Belper Town
  • Chasetown v Hinckley AFC
  • Chipstead v Uxbridge
  • Coalville Town v Ilkeston FC
  • Debenham LC v Mildenhall Town
  • Droylsden v Rhyl
  • Dulwich Hamlet v Tooting & Mitcham United
  • Erith Town v Cliff Woods (@ Badger Sports) 7pm
  • Euxton Town v Bamber Bridge
  • Forest Green Rovers v Arsenal XI 7pm
  • Grantham Town v Boston United
  • Hambleden v Henley Town (Stewards Cup)
  • Handsworth Parramore v AFC Emley
  • Harrogate Town v Sheffield United XI
  • Hertford Town v Enfield Town
  • Heybridge Swifts v Bishop`s Stortford
  • Holt United v Dersingham Rovers 7.30pm
  • Hyde FC v FC United of Manchester
  • Ilfracombe Town v Olivet College (USA)
  • Kidsgrove Athletic v Nantwich Town 7.30pm
  • Leighton Town v MK Dons XI
  • Market Drayton Town v Newtown AFC
  • Merstham v Kingstonian
  • Mickleover Sports v Radcliffe Borough
  • New College Academy v Amesbury Town
  • New Mills v Ashton United
  • Newark Town v Lincoln City XI
  • Northampton Spencer v Newport Pagnell Town
  • Northwich Victoria v Curzon Ashton
  • Over v Haverhill Rovers 6.45pm
  • Pickering Town v Whitby Town
  • Prescot Cables v Vauxhall Motors 7.30pm
  • Ramsbottom United v Radcliffe Borough
  • Red House Farm FC v Dunston UTS 7pm
  • Redbridge v AFC Hornchurch
  • Risborough Rangers v Aylesbury United
  • Selby Town v Scarborough Athletic
  • Skelmersdale United v Burscough
  • Spalding United v Huntingdon Town
  • Staines Town v Swansea City XI
  • Stowmarket Town v Hadleigh United
  • Sutton Coldfield Town v Barwell
  • Tilbury v East Thurrock United (Robin Nash Memorial Trophy)
  • Trafford v Airbus UK Broughton
  • Uxbridge v Chipstead
  • Warrington Town v Colwyn Bay
  • Weston-super-Mare v Exeter City XI
  • Witham Town v Dagenham & Redbridge
  • Woking v West Ham United XI
  • Workington AFC v Blackburn Rovers XI 7pm

Wednesday 06 August 2014

  • Hannakins Farm v Stansted
  • Heanor Town v Mickleover Sports
  • Hemel Hempstead Town v Watford XI
  • Penistone Church v Stocksbridge Park Steels
  • The New Saints v Birmingham City
  • Workington AFC v Blackburn Rovers XI
  • Worsbrough Bridge v Stocksbridge Park Steels

Thursday 07 August 2014

  • AFC Emley v Huddersfield Town XI 7pm
  • AFC Stoneham v Hythe & Dibden
  • Salford City v Class of 92

Friday 08 August 2014

  • Mickleover Sports v Radcliffe Borough

Saturday 09 August 2014

  • Appleby Frodingham v Wakefield
  • Burscough v Marine AFC
  • Buxton v Leek Town
  • Chasetown v Barwell
  • Clitheroe v Ramsbottom United
  • CPD Porthdadog v Salford City
  • Fawley AFC v Hythe & Dibden
  • Goole AFC v Frickley Athletic
  • Grantham Town v Carlton Town
  • Halesowen Town v Warrington Town
  • Kendal Town v Skelmersdale United
  • Lancaster City v Workington AFC
  • Lincoln United v Ilkeston FC
  • New Mills v Trafford
  • Newcastle Town v Radcliffe Borough
  • Northwich Victoria v Nantwich Town
  • Ossett Albion v Stocksbridge Park Steels
  • Roffey v Cuckfield Town 2pm
  • Rushall Olympic v Stafford Rangers
  • Soham Town Rangers v Godmanchester Rovers
  • Stamford AFC v Coalville Town
  • Whitby Town v Scarborough Athletic

Tuesday 12 August 2014

  • Padiham v Burnley XI 7pm
  • Padiham v Burnley XI

Wednesday 13 August 2014

  • New Mills v Sheffield United XI